fbpx
DZIEŃ DOBRY!
DOŁĄCZ DO NAS!

Szanowni klienci,
Naszym wspólnym celem jest Wasz ekonomiczny sukces. Dostarczany przez Jankowski&Syn materiał jest najwyższej jakości. Chcemy aby cieszył oczy waszych bliskich, jak najszybciej zaowocował i przyniósł Wam wymierne korzyści finansowe. Aby to osiągnąć, niezbędne jest zapewnienie drzewkom optymalnych warunków tuż po posadzeniu, a także odpowiedniej pielęgnacji szczególnie w dwóch pierwszych latach. Przy współpracy ekspertów z zakresu fizjologii roślin, ochrony i nawożenia przygotowaliśmy krótką informację, jak zagwarantować najlepszą adaptację roślin ze szkółki do Waszych sadów.

Doskonała znajomość fizjologii roślin, bieżące odpowiadanie na ich potrzeby nawozowe oraz właściwa ochrona przed patogenami jest niezbędna do prawidłowego wzrostu drzew, zarówno w szkółce jak i w sadzie. Sami na co dzień korzystamy ze wsparcia najlepszych fachowców. Teraz i Wam proponujemy bezpośredni kontakt z osobami, które bardzo dobrze znają nasz materiał od samego początku jego produkcji.

Jesteśmy przekonani, że w Waszych sadach równie skutecznie będą aktywnie dbać o prawidłowy wzrost i rozwój drzew, a także pomogą Wam w osiąganiu najlepszego plonowania. Prosimy o kontakt z przedstawicielem firmy Symbioz, który przedstawi adekwatną ofertę przygotowaną specjalnie dla potrzeb nowo powstałych sadów.

1

PRZYGOTOWANIE GLEBY

Gleba to podstawa. Od procesu przygotowania gleby i jej jakości zależy powodzenie inwestycji. Wiedzę i informację pozyskamy poprzez odpowiednią i precyzyjną metodykę próbkowania gleby i analiz lab. Próchnica, kwasowość, analiza mikro i makro składników oraz sprawdzenie dostępności przyswajalnego wapna jest niezbędnym elementem przed założeniem nowej kwatery w sadzie. Najłatwiej jest doprowadzić glebę do optymalnych poziomów dostępności mikro i makro elementów jeszcze przed sadzeniem drzewek. Zalecany pełne mapowanie gleby i wprowadzenie cyklicznego monitoringu.

2

ROZHARTOWANIE

Materiał przechowywany jest w chłodni w temperaturze bliskiej 0°C. Po wystawieniu z komory powinien zaaklimatyzować się do warunków zewnętrznych w chłodnym i zacienionym miejscu przez około 24h.

3

MOCZENIE KORZENI

Aby szybko rozpoczął się wzrost korzeni włośnikowych zalecamy moczenie systemu korzeniowego w wodzie przez okres od 6 do 12 godzin.

CHCESZ UZYSKAĆ PIERWSZEŃSTWO W ZAMÓWIENIU DRZEWEK
NA SEZON JESIEŃ2021 / WIOSNA2022?

ZOSTAW SWÓJ NUMER TELEFONU!





Przesyłając powyższe dane zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych.


4

TECHNIKA SADZENIA

Konieczne jest dokładne zagęszczenia gleby wokół korzeni. W przypadku sadzenia sadzarka niezbędna jest kontrola czy system korzeniowy jest dokładnie przykryty ziemią i nie ma pod nim przestrzeni powietrznych.

5

ODPOWIEDNIA WILGOTNOŚĆ

Niezbędne jest obfite podlanie materiału zaraz po posadzeniu (nie później niż do 12h) – tak, aby korzeń był dokładnie okryty glebą. Młody korzeń wrażliwy jest także na zalanie, więc na bieżąco kontrolujmy jej stan. Przydatny będzie tensometr, który dokładnie określi poziom wilgotności gleby.

6

NAWOŻENIE

W pierwszym roku zalecamy umiarkowane, dostosowane do potrzeb nawożenie – szczególnie azotowe. Zbyt silny wzrost drzewa i mocne uwodnienie tkanek może być przyczyną uszkodzeń mrozowych podczas pierwszej zimy.

7

KWIATY

Zalecamy mechaniczne usuwanie kwiatów w pierwszym roku po posadzeniu, kwiaty są doskonałym miejscem dla infekcji chorobami bakteryjnymi, nawet niewielka ilość pozostawionych zawiązków znacząco osłabia wzrost drzew.

8

RUSZTOWANIE

Nasz materiał przeważnie ma rozbudowaną koronę i jest szczególnie narażony na wywrócenie. Konieczne jest przymocowanie go do podpór.

POTRZEBUJESZ POMOCY?
SKONTAKTUJ SIĘ Z DZIAŁEM WSPARCIA TECHNICZNEGO!

tel.: +48 539 912 586
tel.: +48 509 276 671
biuro@symbioz.pl