o szkółce

W dzisiejszych czasach sukces zarezerwowany jest wyłącznie dla profesjonalistów, dlatego też priorytetem w naszej produkcji jest najwyższa jakość oferowanego towaru !

Ponad 50 lat tradycji

Sukces zarezerwowany jest wyłącznie dla profesjonalistów.

Nasza firma to  ponad 50 letnią tradycją o stabilnej pozycji na rynku. Świadczyć o tym może ponad 500 tysięczna roczna produkcja drzewek owocowych szerokie rynki zbytu, a także wysoki poziom zadowolenia klientów.

Nasze doświadczenie, posiadane nowoczesne zaplecze techniczne, wiedza i umiejętności pozwalają nam nadal optymistycznie patrzeć w przyszłość. W dzisiejszych czasach sukces zarezerwowany jest wyłącznie dla profesjonalistów, dlatego też priorytetem w naszej produkcji jest najwyższa jakość oferowanego towaru!

 
opis

Produkcja

Produkujemy rocznie ok 500 tys. drzewek owocowych.

Naszym niewątpliwym atutem jest izolacja przestrzenna od sadów towarowych i innych gospodarstw szkółkarskich, co procentuje wysoką zdrowotnością produkowanego materiału. Rokrocznie dzierżawimy nowe ziemie pod uprawy szkółkarskie, aby wysadzany materiał trafiał w miarę możliwości na świeże ziemie.

Powierzchnia gospodarstwa jest stale powiększana. Na dzień obecny wynosi ponad 300 ha. Na tej powierzchni oprócz upraw rolniczych, produkujemy rocznie ok 500 tys. drzewek owocowych jednorocznych i dwuletnich z jednoroczną koronką (knipbom).

Największą część produkcji stanowią drzewka jabłoni. Są to głównie odmiany licencyjne produkowane na podkładkach M9, M26, P60 i M7 pozyskiwanych z własnych mateczników (w 100% odwirusowanych). W naszej ofercie są także wiśnie, śliwy na węgierce wangenheima i ałyczy oraz czereśnie, a także krzewy jagodowe.

Ponadto w ofercie znajdują się podkładki wegetatywne i generatywne oraz zrazy do okulizacji i szczepienia. Od kilku lat oferujemy profesjonalnie zaszczepiony materiał zimą w ręku lub zaokulizowane podkładki tak zwane „śpiące oczko” .

 
 

Historia

Szkółka zlokalizowana jest w Gąbinie koło Płocka i ma tradycję wielopokoleniową. Od początku jest to gospodarstwo rodzinne.

Już w czasach przedwojennych pradziadek produkował drzewka do swojego sadu. Następnie Janusz Jankowski, po uzyskaniu w 1956 roku pozwolenia na produkcję szkółkarską, kontynuował tradycje rodzinne, przez cały czas powiększając gospodarstwo a tym samym produkcję.

Inż. Tadeusz Jankowski absolwent Wydziału Ogrodniczego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego razem z żoną Danutą prowadzi gospodarstwo od 1975 roku. W ostatnich latach znaczący udział w rozwoju produkcji szkółkarskiej firma gospodarstwo zawdzięcza pracy syna Bartosza, również absolwenta SGGW który w raz z żoną Kamilą stale unowocześnia i doskonali  produkcję.

opis

Zadzwoń do nas +48 (24) 27 71 259 lub napisz szkolki@szkolki.com

Poznaj naszą pełną ofertę już teraz! Nasza oferta